Toz Boya Sistemleri

Toz Boya Sistemleri
Toz Boya sistemi tümü ile çevre dostu bir kaplama sistemidir. Yaş boya sisteminde olduğu gibi herhangi bir solvent çıkışı yoktur. Toz boya partikülleri tekrar kullanılabilmekte olup bu sayede ekonomik olarak büyük avantaj sağlamaktadır. Toz boya, boyanmış parçada performans ve kalite arandığında en iyi çözümü sunmaktadır. Özellikle Aluminyum profil, metal mobilya, ısıtma ve havalandırma, beyaz eşya ve otomotiv endüstrisinde çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Tribo ve Corona sistemleri kullanılarak parçanın özelliğine bağlı olarak arzu edilen spesifikasyonlarda tesisler kurulmaktadır. Tesislerde boya tabancaları kadar yüksek bir öneme sahip olan kabin ve filtre sistemlerinde değişik alternatifler sunulmaktadır. Kabinler Paslanmaz ve DKP+Toz boyalı olarak kurulabilmektedir. Renk değişimi için mono ve multi siklon sistemleri ve yine filtre sistemleri için sinter lamella ve teflon filtreler uygulanmaktadır.

Parça yüksekliğine, genişliğine ve şekline bağlı olarak robot otomasyonları yapılmaktadır. Tüm sistem merkezi PLC den kontrol edilerek hassas bir boyama gerçekleştirilmektedir.

Fırın imlatlarında kullanılan Toz Emaye kaplama tesisleri için özel olarak seramikten dizayn edilmiş tabanca ve aksesuarlar kullanılmaktadır.